KEMET C917U750JZSDCAWL45
Part No.:
C917U750JZSDCAWL45
Datasheet:
AnpuC917U750JZSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
75 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C917U750JZSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C917U750JZSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C917U750JZSDCAWL45?
Image C917U750JZSDCAWL45
Part Number C917U750JZSDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 75 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)