KEMET C921U152MUWDBAWL20
Part No.:
C921U152MUWDBAWL20
Description:
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U152MUWDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C921U152MUWDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U152MUWDBAWL20?
Image C921U152MUWDBAWL20
Part Number C921U152MUWDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)