KEMET C921U221KZYDCA7317
Part No.:
C921U221KZYDCA7317
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC921U221KZYDCA7317.pdf
Description:
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U221KZYDCA7317 on Anpu?
3. Are the C921U221KZYDCA7317 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U221KZYDCA7317?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C921U221KZYDCA7317
Part Number C921U221KZYDCA7317
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)