KEMET C921U221KZYDCAWL45
Part No.:
C921U221KZYDCAWL45
Datasheet:
AnpuC921U221KZYDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U221KZYDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C921U221KZYDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U221KZYDCAWL45?
Image C921U221KZYDCAWL45
Part Number C921U221KZYDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)