KEMET C921U222MUVDAAWL40
Part No.:
C921U222MUVDAAWL40
Datasheet:
AnpuC921U222MUVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C921U222MUVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C921U222MUVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U222MUVDAAWL40?
Image C921U222MUVDAAWL40
Part Number C921U222MUVDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)