KEMET C921U222MZWDCAWL45
Part No.:
C921U222MZWDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC921U222MZWDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U222MZWDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C921U222MZWDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U222MZWDCAWL45?
Image C921U222MZWDCAWL45
Part Number C921U222MZWDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)