KEMET C921U331KYYDBAWL35
Part No.:
C921U331KYYDBAWL35
Description:
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U331KYYDBAWL35 on Anpu?
3. Are the C921U331KYYDBAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U331KYYDBAWL35?
Image C921U331KYYDBAWL35
Part Number C921U331KYYDBAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)