KEMET C921U331KZYDBAWL20
Part No.:
C921U331KZYDBAWL20
Datasheet:
AnpuC921U331KZYDBAWL20.pdf
Description:
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U331KZYDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C921U331KZYDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U331KZYDBAWL20?
Image C921U331KZYDBAWL20
Part Number C921U331KZYDBAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)