KEMET C921U681KUYDCAWL45
Part No.:
C921U681KUYDCAWL45
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC921U681KUYDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U681KUYDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C921U681KUYDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U681KUYDCAWL45?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C921U681KUYDCAWL45
Part Number C921U681KUYDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)