KEMET C921U681KVYDAAWL35
Part No.:
C921U681KVYDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC921U681KVYDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C921U681KVYDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C921U681KVYDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U681KVYDAAWL35?
Image C921U681KVYDAAWL35
Part Number C921U681KVYDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)