KEMET C921U681KVYDAAWL40
Part No.:
C921U681KVYDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC921U681KVYDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C921U681KVYDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C921U681KVYDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U681KVYDAAWL40?
Image C921U681KVYDAAWL40
Part Number C921U681KVYDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)