KEMET C921U681KVYDBAWL45
Part No.:
C921U681KVYDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC921U681KVYDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U681KVYDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C921U681KVYDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U681KVYDBAWL45?
Image C921U681KVYDBAWL45
Part Number C921U681KVYDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)