KEMET C921U750JVSDAAWL40
Part No.:
C921U750JVSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC921U750JVSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
75 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C921U750JVSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C921U750JVSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U750JVSDAAWL40?
Image C921U750JVSDAAWL40
Part Number C921U750JVSDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 75 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)