KEMET C921U750JVSDBAWL45
Part No.:
C921U750JVSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC921U750JVSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
75 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U750JVSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C921U750JVSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U750JVSDBAWL45?
Image C921U750JVSDBAWL45
Part Number C921U750JVSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 75 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)