KEMET C921U820JYSDBAWL45
Part No.:
C921U820JYSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC921U820JYSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C921U820JYSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C921U820JYSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C921U820JYSDBAWL45?
Image C921U820JYSDBAWL45
Part Number C921U820JYSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 82 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)