KEMET C927U102KYYDBAWL20
Part No.:
C927U102KYYDBAWL20
Datasheet:
AnpuC927U102KYYDBAWL20.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C927U102KYYDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C927U102KYYDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U102KYYDBAWL20?
Image C927U102KYYDBAWL20
Part Number C927U102KYYDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)