KEMET C927U151KYYDBAWL20
Part No.:
C927U151KYYDBAWL20
Description:
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C927U151KYYDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C927U151KYYDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U151KYYDBAWL20?
Image C927U151KYYDBAWL20
Part Number C927U151KYYDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)