KEMET C927U151KZYDAAWL45
Part No.:
C927U151KZYDAAWL45
Datasheet:
AnpuC927U151KZYDAAWL45.pdf
Description:
CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C927U151KZYDAAWL45 on Anpu?
3. Are the C927U151KZYDAAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U151KZYDAAWL45?
Image C927U151KZYDAAWL45
Part Number C927U151KZYDAAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)