KEMET C927U221KZYDBAWL40
Part No.:
C927U221KZYDBAWL40
Datasheet:
AnpuC927U221KZYDBAWL40.pdf
Description:
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C927U221KZYDBAWL40 on Anpu?
3. Are the C927U221KZYDBAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U221KZYDBAWL40?
Image C927U221KZYDBAWL40
Part Number C927U221KZYDBAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)