KEMET C927U331KYYDAAWL45
Part No.:
C927U331KYYDAAWL45
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C927U331KYYDAAWL45 on Anpu?
3. Are the C927U331KYYDAAWL45 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U331KYYDAAWL45?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C927U331KYYDAAWL45
Part Number C927U331KYYDAAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)