KEMET C927U331KZYDAAWL45
Part No.:
C927U331KZYDAAWL45
Datasheet:
AnpuC927U331KZYDAAWL45.pdf
Description:
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C927U331KZYDAAWL45 on Anpu?
3. Are the C927U331KZYDAAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U331KZYDAAWL45?
Image C927U331KZYDAAWL45
Part Number C927U331KZYDAAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)