KEMET C927U331KZYDBA7317
Part No.:
C927U331KZYDBA7317
Datasheet:
AnpuC927U331KZYDBA7317.pdf
Description:
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C927U331KZYDBA7317 on Anpu?
3. Are the C927U331KZYDBA7317 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U331KZYDBA7317?
Image C927U331KZYDBA7317
Part Number C927U331KZYDBA7317
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)