KEMET C927U332MYVDAAWL40
Part No.:
C927U332MYVDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC927U332MYVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C927U332MYVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C927U332MYVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U332MYVDAAWL40?
Image C927U332MYVDAAWL40
Part Number C927U332MYVDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)