KEMET C927U332MYVDBAWL45
Part No.:
C927U332MYVDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC927U332MYVDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C927U332MYVDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C927U332MYVDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U332MYVDBAWL45?
Image C927U332MYVDBAWL45
Part Number C927U332MYVDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)