KEMET C927U820JZSDBAWL20
Part No.:
C927U820JZSDBAWL20
Datasheet:
AnpuC927U820JZSDBAWL20.pdf
Description:
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C927U820JZSDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C927U820JZSDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C927U820JZSDBAWL20?
Image C927U820JZSDBAWL20
Part Number C927U820JZSDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 82 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)