KEMET C931U101JVSDAAWL35
Part No.:
C931U101JVSDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC931U101JVSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C931U101JVSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C931U101JVSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C931U101JVSDAAWL35?
Image C931U101JVSDAAWL35
Part Number C931U101JVSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)