KEMET C931U101JYSDBAWL45
Part No.:
C931U101JYSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC931U101JYSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C931U101JYSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C931U101JYSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C931U101JYSDBAWL45?
Image C931U101JYSDBAWL45
Part Number C931U101JYSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)