KEMET C931U222MVWDCAWL20
Part No.:
C931U222MVWDCAWL20
Description:
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C931U222MVWDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C931U222MVWDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C931U222MVWDCAWL20?
Image C931U222MVWDCAWL20
Part Number C931U222MVWDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)