KEMET C937U101JYSDAAWL40
Part No.:
C937U101JYSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC937U101JYSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C937U101JYSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C937U101JYSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C937U101JYSDAAWL40?
Image C937U101JYSDAAWL40
Part Number C937U101JYSDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)