KEMET C937U101JZSDAAWL35
Part No.:
C937U101JZSDAAWL35
Datasheet:
AnpuC937U101JZSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C937U101JZSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C937U101JZSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C937U101JZSDAAWL35?
Image C937U101JZSDAAWL35
Part Number C937U101JZSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)