KEMET C937U681KZYDAAWL45
Part No.:
C937U681KZYDAAWL45
Datasheet:
AnpuC937U681KZYDAAWL45.pdf
Description:
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C937U681KZYDAAWL45 on Anpu?
3. Are the C937U681KZYDAAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C937U681KZYDAAWL45?
Image C937U681KZYDAAWL45
Part Number C937U681KZYDAAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)