KEMET C941U102KVYDCAWL45
Part No.:
C941U102KVYDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC941U102KVYDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C941U102KVYDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C941U102KVYDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U102KVYDCAWL45?
Image C941U102KVYDCAWL45
Part Number C941U102KVYDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)