KEMET C941U152MZWDAA7317
Part No.:
C941U152MZWDAA7317
Package:
Datasheet:
AnpuC941U152MZWDAA7317.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C941U152MZWDAA7317 on Anpu?
3. Are the C941U152MZWDAA7317 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U152MZWDAA7317?
Image C941U152MZWDAA7317
Part Number C941U152MZWDAA7317
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)