KEMET C941U152MZWDAAWL35
Part No.:
C941U152MZWDAAWL35
Datasheet:
AnpuC941U152MZWDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C941U152MZWDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C941U152MZWDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U152MZWDAAWL35?
Image C941U152MZWDAAWL35
Part Number C941U152MZWDAAWL35
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)