KEMET C941U152MZWDCAWL45
Part No.:
C941U152MZWDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC941U152MZWDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C941U152MZWDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C941U152MZWDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U152MZWDCAWL45?
Image C941U152MZWDCAWL45
Part Number C941U152MZWDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)