KEMET C941U332MVVDBAWL20
Part No.:
C941U332MVVDBAWL20
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C941U332MVVDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C941U332MVVDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U332MVVDBAWL20?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C941U332MVVDBAWL20
Part Number C941U332MVVDBAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)