KEMET C941U332MVVDCAWL45
Part No.:
C941U332MVVDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC941U332MVVDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C941U332MVVDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C941U332MVVDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U332MVVDCAWL45?
Image C941U332MVVDCAWL45
Part Number C941U332MVVDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)