KEMET C941U332MYWDBAWL45
Part No.:
C941U332MYWDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC941U332MYWDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C941U332MYWDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C941U332MYWDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C941U332MYWDBAWL45?
Image C941U332MYWDBAWL45
Part Number C941U332MYWDBAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)