KEMET C947U152MZWDBAWL35
Part No.:
C947U152MZWDBAWL35
Datasheet:
AnpuC947U152MZWDBAWL35.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C947U152MZWDBAWL35 on Anpu?
3. Are the C947U152MZWDBAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C947U152MZWDBAWL35?
Image C947U152MZWDBAWL35
Part Number C947U152MZWDBAWL35
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)