KEMET C947U332MYWDCAWL20
Part No.:
C947U332MYWDCAWL20
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C947U332MYWDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C947U332MYWDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C947U332MYWDCAWL20?
Image C947U332MYWDCAWL20
Part Number C947U332MYWDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)