KEMET C947U332MZWDAAWL40
Part No.:
C947U332MZWDAAWL40
Datasheet:
AnpuC947U332MZWDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C947U332MZWDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C947U332MZWDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C947U332MZWDAAWL40?
Image C947U332MZWDAAWL40
Part Number C947U332MZWDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)