KEMET C951U332MUWDAAWL40
Part No.:
C951U332MUWDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC951U332MUWDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C951U332MUWDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C951U332MUWDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C951U332MUWDAAWL40?
Image C951U332MUWDAAWL40
Part Number C951U332MUWDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)