KEMET C951U392MYVDBAWL20
Part No.:
C951U392MYVDBAWL20
Description:
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C951U392MYVDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C951U392MYVDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C951U392MYVDBAWL20?
Image C951U392MYVDBAWL20
Part Number C951U392MYVDBAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)