KEMET C951U392MZVDCAWL35
Part No.:
C951U392MZVDCAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC951U392MZVDCAWL35.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 440VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C951U392MZVDCAWL35 on Anpu?
3. Are the C951U392MZVDCAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C951U392MZVDCAWL35?
Image C951U392MZVDCAWL35
Part Number C951U392MZVDCAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)