KEMET C951U472MVVDCAWL45
Part No.:
C951U472MVVDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC951U472MVVDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C951U472MVVDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C951U472MVVDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C951U472MVVDCAWL45?
Image C951U472MVVDCAWL45
Part Number C951U472MVVDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)