KEMET C957U392MYVDAAWL20
Part No.:
C957U392MYVDAAWL20
Description:
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C957U392MYVDAAWL20 on Anpu?
3. Are the C957U392MYVDAAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C957U392MYVDAAWL20?
Image C957U392MYVDAAWL20
Part Number C957U392MYVDAAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)