KEMET C957U392MYVDBA7317
Part No.:
C957U392MYVDBA7317
Package:
Datasheet:
AnpuC957U392MYVDBA7317.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 250VAC Y5V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C957U392MYVDBA7317 on Anpu?
3. Are the C957U392MYVDBA7317 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C957U392MYVDBA7317?
Image C957U392MYVDBA7317
Part Number C957U392MYVDBA7317
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)