KEMET C957U392MZVDAA7317
Part No.:
C957U392MZVDAA7317
Package:
Datasheet:
AnpuC957U392MZVDAA7317.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 440VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C957U392MZVDAA7317 on Anpu?
3. Are the C957U392MZVDAA7317 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C957U392MZVDAA7317?
Image C957U392MZVDAA7317
Part Number C957U392MZVDAA7317
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)