KEMET C957U392MZVDCAWL45
Part No.:
C957U392MZVDCAWL45
Datasheet:
AnpuC957U392MZVDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 440VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C957U392MZVDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C957U392MZVDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C957U392MZVDCAWL45?
Image C957U392MZVDCAWL45
Part Number C957U392MZVDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)