KEMET C961U222MWWDCAWL20
Part No.:
C961U222MWWDCAWL20
Datasheet:
AnpuC961U222MWWDCAWL20.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AS SFTY X1-760 Y1-500
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
760VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C961U222MWWDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C961U222MWWDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C961U222MWWDCAWL20?
Image C961U222MWWDCAWL20
Part Number C961U222MWWDCAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AS SFTY X1-760 Y1-500
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 760VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)